Špeciálny pedagóg

Hlavné úlohy školského špeciálneho pedagóga:

• Špeciálny pedagóg predkladá návrhy na špeciálno-pedagogickú diagnostiku a prognostiku, vždy v spolupráci so školskými zariadeniami výchovného poradenstva a prevencie.
  • Podieľa sa na vypracovávaní individuálneho plánu výchovy a vzdelávania začlenených žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami ( ďalej len ŠVVP).
  • Vedie dokumentáciu o začlenených žiakoch.
  • Spolupracuje s  Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Centrom špeciálno-pedagogického poradenstva a ďalšími odbornými  pracoviskami.
  • Sprostredkuje kontakty medzi  CPPPaP, CŠPP.
  • Poskytuje individuálne špeciálno-pedagogické služby na pôde školy:
  1. zabezpečenie a príprava kompenzačných pomôcok pre žiakov so zdravotným znevýhodnením,
  2. pomoc pri umiestňovaní žiakov so zdravotným znevýhodnením na stredné odborné školy, spolupracuje s výchovným poradcom pri profesijnej orientácii žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami,
  3. príprava a účasť na priebehu monitorovania vedomostí Testovanie 5,9 - v rámci cvičení individuálne so žiakmi, kde je  vyučovanie prispôsobené potrebám žiakov,
  4. poskytuje rodičom či zákonným zástupcom žiakov poradenské a konzultačné služby
  • Poskytuje rodičom či zákonným zástupcom žiakov poradenské a konzultačné služby, pomáha hľadať optimálne postupy pri výchove a vzdelávaní žiakov.
  • Spolupracuje s asistentmi žiakov so zdravotným znevýhodnením.
  • Poskytuje odborné pedagogické služby pedagogickým pracovníkom v škole v oblasti výchovy, vzdelávania, osobnostného vývinu detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.
  • Predkladá návrhy na skvalitnenie a zefektívnenie výchovno-vzdelávacej práce so začlenenými žiakmi so ŠVVP.
  • Realizuje individuálne konzultácie so žiakmi podľa potreby.
  • Priebežne sleduje a vyhodnocuje školskú úspešnosť žiakov so ŠVVP, spolupracuje s vyučujúcimi a triednym učiteľom.
  • Počas dištančného vzdelávania spolupracuje s rodičmi, žiakmi a asistentmi žiakov so zdravotným znevýhodnením, monitoruje zapojenosť žiakov, priebežne rieši vzniknuté problémy.
  • So žiakmi pracuje aj mimo triedy, v kabinete ŠP so špeciálnymi pomôckami a precvičuje so žiakom zručnosti osvojené na vyučovaní v triede.
  • Pripravuje prihlášky na odborné vyšetrenia žiakov so sociálne znevýhodneného prostredia.
  • Uskutočňuje rediagnostické vyšetrenia žiakov so ŠVVP.
  • Vypracuje ŠVP, podieľa sa pri tvorbe učebných plánov.
  • Zúčastňuje sa na  výchovno-vzdelávacom  procese žiakov  v špeciálnej triede ZŠ.

Meno: Mgr. Gabriela TANCOŠOVÁ
Email: tancosovag76@gmail.com
Telefón: 0911 595 054

Konzultačné hodiny

Pondelok: 13:30 - 14:15 hod.

Streda: 12:15 - 13:00 hod.