Školský klub detí

Činnosť ŠKD je organizovaná v dvoch samostatných oddeleniach, rozdelených podľa veku alebo špecifických záujmov detí v záujmových krúžkoch. ŠKD sa spolupodieľa na podujatiach ZŠ a organizuje tiež vlastné celoklubové podujatia pre všetky deti.

ŠKD zabezpečuje výchovu mimo vyučovania, mimo rodiny v sociálnom prostredí pod vedením vychovávateliek. Vo výchovnej činnosti uplatňuje humanistické a demokratické princípy, zabezpečuje osobnostný a sociálny rozvoj dieťaťa. ŠKD zabezpečuje pre deti činnosť odpočinkovú, rekreačnú, striedajú sa tematické oblasti výchovy a príprava na vyučovanie. K tematickým oblastiam výchovy patria vzdelávacia (rozumová), spoločensko-vedná, pracovno-technická, prírodovedno-environmentálna, esteticko-výchovná

(výtvarná, hudobná, literárno-dramatická), telovýchovná a športová (turistická). Takto sa u detí rozvíja samostatnosť, spolupráca, zodpovednosť, efektívna komunikácia, tvorivosť, tolerancia a rozvoj praktických zručností dieťaťa.

Spolupracujeme najmä s rodičmi detí. Rodičia nám pomáhajú pri organizovaní rôznych školských akcií. Taktiež spolupracujeme so ZUŠ Spišské Vlachy, s Obecným úradom Spišský Hrušov a obecnou knižnicou.

ŠKD vytvára podmienky pre telesný, psychický a sociálny rozvoj detí, a preto je potrebné, aby si deti v ŠKD odpočinuli, načerpali pozitívne skúsenosti a poznatky, uspokojili vlastné záľuby a záujmy.

Základným prostriedkom výchovnej činnosti v ŠKD je hra založená na zážitkoch účastníkov, ktorá obohacuje ich sebapoznávanie, rozširuje vedomosti a zručnosti a navodzuje kladné emócie dieťaťa.

Určenie výšky príspevku na ŠKD v školskom roku:

Na základe Dodatku č. 3 k VZN č.1/2019 Vám oznamujeme, že od 1.1.2024 sa zvyšuje poplatok v ŠKD z 5€ na 12€. Poplatok je potrebné uhradiť vždy do 10. dňa v danom mesiaci.

Vychovávateľky

Meno: Mgr. Tatiana Hozová