História školy Zameranie školy Vedenie školy

Zameranie školy a stupeň vzdelania

Náš školský vzdelávací program vychádza z cieľov nižšieho sekudárneho vzdelávania a z kľúčových kompetencií štátneho vzdelávacieho programu.

Základnou myšlienkou ŠkVP je spolupráca medzi žiakmi, učiteľmi a zákonnými zástupcami žiakov, využitie kooperatívneho vyučovania namiesto tradičných foriem frontálnej výučby, otvorenosť školy verejnosti, pozitívna a tvorivá klíma dôležitá pre vzájomnú komunikáciu, tvorivosť, zodpovednosť a chuť vzdelávať sa.

Naša škola sa snaží vytvárať príjemné, podnecujúce prostredie pre žiakov, učiteľov, ale aj rodičov, na základe vzájomnej dôvery, rešpektu, demokratických pravidiel a vnútorného poriadku.

Všestrannému rozvoju  žiakov budú napomáhať aj záujmové útvary, ktoré sa zamerajú na posilnenie estetického, jazykového a športového vyžitia žiakov, taktiež počítačové záujmové útvary, rôzne exkurzie – budú jednou z ďalších možností zmysluplného vyžitia voľného času.

Keďže máme zriadenú špeciálnu triedu, medzi zamerania našej školy patrí aj práca so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Podľa podmienok školy, možností a potrieb žiakov a požiadaviek rodičov je zameranie školy vyjadrené v týchto prioritách :

• poskytovať kvalitné základné vzdelávanie
  • podporovať rozvoj pohybových, umeleckých a praktických zručností žiakov v školských a mimoškolských aktivitách
  • pomáhať žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami
  • rozvíjať komunikačné zručnosti žiakov  :

a/ v materinskom jazyku

b/ v v cudzom jazyku

c/ v informačno-komunikačných technológiách

d/ v sociálnych vzťahoch

Celkové zameranie školy umožňuje plniť kvalifikovaný pedagogický zbor, ktorý sa neustále vzdeláva v nových trendoch metód a foriem práce.